Dubá

Dubá, 471 41

Návrší - 427 m s pískovcovými vyhlídkovými terasami. Na západním úbočí je umělá jeskyňka zvaná Kameníková jizba.

Vysoký vrch (427 m n. m.) je vrch v jižní části okresu Česká Lípa v Libereckém kraji na katastru vsi Korce, která je administrativní součástí města Dubá. Kopec leží asi 1,5 km jižně od Korců a  3,5 km jihovýchodně od Dubé na území Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj.

Další dva vrcholy hřbetu směrem na východ jsou prostřední bezejmenná kóta 425 a Ostrý kopec (427 m), jejichž svahy zdobí množství skalních teras a věží. Jižně od Vysokého vrchu leží Velký Beškovský vrch (475 m), mezi nimi je ještě Malý Beškovský vrch (395 m). Ze skalních teras Vysokého vrchu jsou krásné výhledy, zejména na Kokořínsko a České středohoří.

Vrch náleží do celku Ralská pahorkatina, podcelku Dokeská pahorkatina, okrsku Polomené hory, podokrsku Housecká vrchovina a Beškovské části.

Vysoký vrch patří mezi lokality, vyhledávané horolezci, především milovníky boulderingu. Pro tuto lokalitu byl zpracován samostatný horolezecký průvodce.

Nejbližší dojezd automobilem je k silnici Dubá  Luka, od které leží vrch severně. Na vrchol Vysokého vrchu vede od autobusové zastávky Dubá, Horky, rozc. přes osadu Plešivec modře značená turistická stezka.

Mapa:

https://mapy.cz/turisticka?x=14.5693412&y=50.5345567&z=14&source=base&id=2019153Fotogalerie