Křest knihy Chráněná příroda Mladoboleslavska

Mladá Boleslav

Dne 15. 2. 2022 od 17:00 proběhne v Mladoboleslavském muzeu křest knihy Chráněná příroda Mladoboleslavska, kterou napsali členové ZO ČSOP Klenice.

O text se postarala Milada Vrbová, fotkami ji doplnil Antonín Kůrka a celkovou stylizaci si vzala na starosti Ivana Řípová. Knihu graficky zpracoval a svými kresbami doplnil Lukáš Řípa, který má na svém kontě zpracování již několika publikací z regionu. Vydání knihy finančně podpořila společnost ŠKO – ENERGO s.r.o.

V knize jsou zahrnuta přírodovědně nejcennější území, která na Mladoboleslavsku můžete navštívit. Vlastní realizaci předcházel několikaletý průzkum území regionu a poznatky zde uvedené jsou podložené mnohahodinovou prací v terénu. Představujeme i nejnovější údaje a nálezy, které se podařilo amatérským přírodovědcům v průběhu roku 2020 na Mladoboleslavsku zaznamenat.

Čtenáře jistě potěší 248 barevných autentických fotografií zachycujících krajinu, významné rostliny, živočichy a houby představovaných území. Křest je spojen s vernisáží nazvanou stejně jako kniha – Chráněná příroda Mladoboleslavska.

Přijďte se potěšit klenoty naší přírody a seznámit se s tím nejcennějším, co na svých toulkách zdejší přírodou můžete objevit.


Fotogalerie