Parkování

Parkovací dům, autor: archiv infocentra

Parkovat v Mladé Boleslavi můžete na ulici v placených zónách mimo modře označená stání nebo v parkovacích domech. Parkovací domy naleznete v ulici Jaselská, v areálu Klaudiánovy nemocnice a v podzemí Staroměstského náměstí.


Parkovací zóny

Oranžová a zelená zóna: 15 minut zdarma, půl hodiny 5 Kč, hodina 10 Kč a každá další hodina 20 Kč. Platí se od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin a v zelené zóně navíc i v sobotu od 8 do 14 hodin. Oranžová zóna je například parkoviště u magistrátu, Železná ulice, Komenského náměstí, Staroměstské náměstí nebo náměstí Na Kozině. Zelená zóna je například na náměstí Republiky podél obchodů a soudu, nebo v Havlíčkově ulici před odborem dopravy a silničního hospodářství.

Žlutá zóna: 15 minut zdarma, poté 30 Kč za celodenní parkování. Tato zóna je například v Koněvově ulici za viaduktem, u základní školy na Komenského náměstí nebo za zimním stadionem. Platí se od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, s výjimkou parkoviště u zimního stadionu, kde je placené stání pouze do 16 hodin, poté je zde možné parkovat bezplatně.

Parkovné je na některých místech možné zaplatit pomocí mobilní aplikace (ke stažení zde) a také ho v případě potřeby odkudkoliv elektronicky prodloužit. K prodloužení parkovného mohou řidiči využít také kterýkoliv automat ze stejné zóny, v níž mají zaparkovaný vůz.


Městské parkovací domy Mladá Boleslav

http://www.mpdmb.cz


parkování

Systém parkování v MB, autor: Městské parkovací domy Mladá Boleslav, s. r. o.

Systém parkování v MB

 
 
Vytvořeno 25.9.2019 15:58:01 - aktualizováno 26.10.2020 13:50:34 | přečteno 6796x | jaroslav.stefacek