Naučná stezka městem

Takzvaná Metalová cesta zbudovaná v Mladé Boleslavi na podzim roku 2011 je 7 kilometrů dlouhá naučná stezka se 16 informačními panely zdobenými kovovými prvky od uměleckého kováře Davida Szalaye.

Stezka návštěvníky provede historickými zákoutími města a upozorní na pamětihodnosti, které zůstávají oku turisty zcela neprávem skryty. Trasa má i zkrácenou variantu pro dětské výletníky doplněnou omalovánkovým sešitem, kterého si můžete zdarma vyzvednout ve ŠKODA Muzeu nebo v infocentru v Železné ulici.

Umělecky ztvárněné panely s variabilními motivy pokrývá patinovaná ocel. Sjednocuje je postava poutníka Elegána Boleslavského, kterého v anketě pojmenovali sami obyvatelé města. Soška Elegána slouží také jako cena udělovaná při významných událostech představiteli města Mladá Boleslav.

Start i cíl stezky si můžete zvolit sami u jakéhokoliv zastavení. Nejvhodnější je však vyrazit od infocentra, kde také obdržíte mapku a další informace. Svou cestu potom zakončíte na autobusovém a vlakovém nádraží. Metalovou cestou se lze samozřejmě vydat také opačným směrem, hned po příjezdu do města.


Více informací o celém projektu i jednotlivých zastaveních najdete na webových stránkách Metalová cesta.

Metalová cesta

Informační panel před infocentrem

Informační panel před infocentrem

 
MC Židovský hřbitov

MC Židovský hřbitov

 
MC Na Karmeli

MC Na Karmeli

 
 
Vytvořeno 22.10.2020 15:59:58 | přečteno 1757x | jaroslav.stefacek