Představují se vám Boleslavinky

Mladá Boleslav Karel Postl 1810.tif

Mnozí obyvatelé Mladé Boleslavi vnímají své město jen jako kulisu, kolem které chodí do práce, vodí děti do školky, nebo procházejí při cestě za zábavou. Řada zajímavých míst, budov a příběhů za nimi zůstává skrytá. Nový blog našeho TIC s názvem Boleslavinky by chtěl tyto skryté poklady odhalovat.


Chtěli bychom vám všem, kteří se o Mladou Boleslav zajímáte, představit každých 14 dní málo známé památky a místa, která se mohou stát třeba cílem nedělní procházky. Někdy stačí jen zvednout hlavu a město ukáže svou neznámou tvář. Nezapomeneme ani na osobnosti, které jsou s městem Mladá Boleslav spojeny, na boleslavské rodáky i osoby, které zde žily a tvořily. Všimneme si některých zaniklých objektů, ale jen takových, které ještě zůstávají v živé paměti. Tento blog chce být živým prostorem, který podněcuje zájem o naše město. Budeme rádi, když návštěvníci těchto stránek přestanou vnímat Boleslav jako nezajímavé průmyslové město, ale najdou si v něm dosud nepoznané perly.

Na co se můžete těšit? Čeká vás série o zajímavých boleslavských vilách, či méně známých prvorepublikových školních budovách. Zastavíme se u míst spojených s průmyslovým rozvojem Mladé Boleslavi. Pokusíme se objektivně podívat na architekturu, kterou zde zanechala doba komunismu, a zkusíme mezi panelovým balastem vyhledat to, co svou kvalitou přetrvalo. Třeba právě vy zde najdete tip pro vaši příští vycházku. Budeme vás informovat o zajímavých počinech z oblasti kultury a veřejného života, které hýbou současnou Mladou Boleslaví. 

A v neposlední řadě bychom byli rádi, abyste se sami podíleli na tvorbě blogu svými nápady a podněty. Proto pod články otvíráme diskuzi, kam můžete vy, Boleslaváci i spřízněné duše našeho města, posílat reakce či zajímavá témata, aby stránky obsahovaly to, co vás skutečně zajímá a co byste se chtěli o našem městě dovědět. 


Vytvořeno 3.6.2023 8:57:49 | přečteno 583x | tereza.kolinska

Diskuze

Výborný nápad
Milan Tomsa  |  5.6.2023 13:08:44